Chroń się przed zagrożeniami

Żołnierska miłość

Sprawa, o której nie chcesz mówić, bo się wstydzisz? Tak. Jest to wyłudzenie pieniędzy na tzw. żołnierza amerykańskiego, marynarza lub też na wdowca, który odziedziczył spadek po zmarłej żonie. Sprawy tego typu, które prowadzi moje biuro, są to sytuacje trudne, ale udaje się nam zapobiegać dalszemu rozwojowi wypadków.

Żołnierska miłość

Poznając szczegóły doprowadzamy do zahamowania dalszego wyłudzenia pieniędzy od naszych klientek. Czasem, jak na przykładzie jednej z klientek z Niemiec, udało się nam sprowokować przyjazd pod Wrocławia czterech ciemnoskórych obywateli Nigerii, którzy zachęceni przez naszą klientkę myśleli, że przyjeżdżają po nią i pieniądze. O prowadzonych czynnościach w takich sprawach zawsze zawiadamiamy policję. Przykładem może tu być sprawa sprzed kilku miesięcy, gdzie kobieta poznała na portalu społecznościowym pewnego mężczyznę. Zaczęło się od miłych zdań, rozmów, poznawania siebie wzajemnie. Skończyło na tym, że żołnierz chce opuścić wojsko i uciec do Polski, aby ożenić się z naszą bohaterką. Udawał, że wysyła do niej cenne dla niego dokumenty świadczące o tym, że on odziedziczył spadek po zmarłej żonie.

Przesyłka ta rzekomo jest drogocenna i z tego tytułu ona, nasza klientka, zapłaciła 40 tys. zł za tę przesyłkę. Żołnierz wmówił jej, że jest w Afganistanie i nie może dokonać stosownej opłaty. Kobieta, która uległa takim czarom dokonała przelewu na w/w kwotę. Następnie okazało się, że przesyłka nie dotarła do niej z różnych przyczyn technicznych.

Żołnierz tłumaczył jej, że przesyłka utknęła w urzędzie celnym z uwagi na jakieś niedopłaty. Żołnierz przesłał naszej klientce jakieś dokumenty potwierdzające nadanie tej przesyłki, a następnie prosił o dopłatę. W międzyczasie oczywiście rozkochiwał ją w sobie opowiadając o swojej córce, którą teraz sam wychowuje, że ona choruje, a on nie może opuścić jednostki. Z czasem klientka nasza uległa kolejnym kłamstwom i dokonała kolejnego przelewu dla oszusta. Pamiętajmy, że w takich przypadkach odzyskanie wpłaconych pieniędzy jest raczej niemożliwe.

Dlatego zalecamy ostrożność i przestrzegamy przed zawieraniem znajomości poprzez Facebook czy inne portale społecznościowe.

Być może w kolejnej edycji przedstawimy Państwu materiał filmowy z jednej z zaistniałych sytuacji. Będzie to rozmowa z Panią, która została wykorzystana w omawiany sposób.

Poznaj opinie naszych klientów

4.2

ocena Google

"Bardzo profesjonalna firma. Pan Krzysztof bardzo pomocny i rzeczowy człowiek. Z kontaktem nie było problemu, nawet w bardzo późnych godzinach. Polecam, bo bardzo solidnie"

Adam Robak

“Pan Krzysztof to profesjonalista. Dyskretnie i w miarę szybko załatwił problem, jestem bardzo zadowolona z jego pracy.

Pozdrawiam, Iwona z Legnicy”

India Lorens

Panie Krzysztofie dziękuję za współpracę.  Pozdrawiam Adrianna z Łodzi.

Ada C.

Odwiedź nasze social media

Kamera Krótkofalówka

Skontaktuj się z nami

Posiadamy biura operacyjne na terenie Polski. Nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę.

+48 666 605 600